„Ebony“

* 23.1.2021
Matka: Gracja Simisiowy Lasek
Otec: Can’t Buy Me Love Foxy Fellow
Rodokmen

Chovná fena – plnochrupá, 29cm
DM: carrier
vWD: carrier
PRA: clear
FGF5 (fluffy): clear
DNA profil

Kvůli covidu a následně miminku jsme toho s Ebonkou bohužel ještě moc nepojezdily.
2xVN1, 3xVD, V4, 2x V1, VT, OV

Ebonka je fena se silnou kostrou, rovnou hřbetní linií a výborným úhlením končetin. Má hluboký hrudník, ale kratší hrudní kost. Hlava hezká se sebevědomým výrazem, oko tmavé, skus nůžkový, plnochrupá. ocas přirozeně dlouhý, dobře nasazený, nesený v prodloužení těla.

Zbarvení je RH-tri (red head tricolor) – tedy trikolora s červenou hlavou. Štěňata s touto barvou se rodí skoro černá, se znaky bílé a červené. Postupem času ale hlava světlá, některým psům zesvětlají i stehna a lopatky a tak zůstane jen černé „sedlo“. V případě Eby došlo k částečnému zesvětlání hlavy, ale zůstala jí tmavá „korunka“ na čele, přisuzuji to genu tzv. BH-tri (gen pro barvu black head tricolor) – je tedy možné, že by po Ebě byla BHT štěňátka. Osobně trikolory miluji, jsou krásně výrazní oproti jednolité červené.

V současné době je to má jediná chovná fena. Na podzim 2023 bych ráda uskutečníla její první vrh (náš 3.). Pro vrh C mám vybraného krásneho, ale především zdravého psa s výbornou povahou. Hledala jsem psa tak, aby si s Ebonkou doplnili drobné vady na kráse, ale zároveň upevnili ty rysy, co už dobré jsou. Pevně věřím, že si tento pár spolu sedne a na svět se podívá několik parádních štěkanátků 😀

Ebony je dcera naší Poppynky, jedna z gangu štěňat A. Na cvičáku získala přezdívku „paní Napoleonová“, to co totiž Eba nemá na výšku, to kompenzuje její vysoké sebevědomí. Ebonka už jako štěně, neměla ten sladký nevinný kukuč, ale pohled královny vesmíru. Všude je to její a všechno a všichni jí patří. Ale v dobrém slova smyslu. Ebonka je totiž takový srdcař, že by to jeden od psa až nečekal. Ten, koho vezme Eba za svého, je zahrnut (občas až vlezlou) nekonečnou láskou a, jak už to u vůdců bývá, spadá pod její ochranu. Zároveň je to ale milé, hodné a přítulné stvoření, co vás každé ráno přivítá kopou psích pusinek, poskakováním a radostným vrkáním, ani neva, že jste zrovna na wécku.

S Ebonkou jsme ve výcviku na ZZO a BH-VT. Má pro to úžasný draiv. Povely ji baví, pro práci udělá cokoliv a když je k tomu dobré jídlo, padla by za vlast. Nebýt mého časového vytížení a batolete v domácnosti věřím, že už máme dávno složeno a pokračujeme dál. Zkusily jsme i agility a naprostá pecka, bohužel nemáme nic v dojezdu 🙁 Ebonky brácha dělá nosework a obrany a i zde projevil vrh A perfektní vlohy. Ségra Aila je ve výcviku na canisterapii a dělá canicross, takže za mě, je corgi fakt přizpůsobivý parťák do každé akce.